استفاده از رادیو جیوه دار یک راه برای بالا بردن سطح سواد شهروندان

یکی از مشکلات عمده ای که همچنان بر توسعه کشورهای عکس رادیو جیوه دار در حال توسعه تأثیر می گذارد، سطح پایین سواد شهروندان است.
این مشکل را می توان به فقر نسبی و سیاست های توسعه ملی نسبت داد که نتوانسته اند بهترین شیوه های بین المللی را برآورده کنند.
برنامه توسعه سازمان ملل متحد (UNDP، 2020) بر این باور است که اعضای سازمان ملل متحد هشت هدف توسعه بین المللی معروف به اهداف توسعه هزاره (MDGs) را برای دستیابی به توسعه انسانی در سراسر جهان توسعه دادند.
هدف اهداف توسعه هزاره ترویج توسعه از طریق بهبود مدل لباس با پارچه کرپ مازراتی شرایط اجتماعی و اقتصادی در فقیرترین کشورهای جهان بود.
رادیو
هدف دوم اهداف توسعه هزاره کودکان را هدف قرار سارافون دخترانه مجلسی داد، با این امید که آنها یک دوره کامل دوره ابتدایی را تکمیل کنند.
با وجود برنامه های بلند توسعه هزاره برای تضمین سواد کامل برای همه در کشورهای در حال توسعه، آمار ارائه شده توسط سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد در مورد سطح سواد در نیجریه نشان می دهد.
 تا نوامبر 2015 بیش از 62 میلیون نیجریه بی سواد وجود داشته است. وضعیتی که سازمان آن را “خطرناک برای توسعه کشور” توصیف می کند.
برای تاکید بر این مشکل، یونسکو همچنین اعلام کرد که “نیجریه 58 سال دیگر طول می کشد تا بی سوادی را به طور کامل ریشه کن کند، حتی با نوآوری هایی مانند فناوری اطلاعات و ارتباطات و سایر مکانیسم های یادگیری.
در حالی که آینده سواد کامل در نیجریه تاریک جوراب دخترانه به نظر می رسد، رهبران جهان در سال 2015 در سازمان ملل متحد در نیویورک گرد هم آمدند تا دستور کار 2030 برای توسعه پایدار را تصویب کنند.
 • منابع:
  1. Educational Radio Broadcasting and its Effectiveness on Adult Literacy in Lagos
 • تبلیغات: 
  1. آیا تاکنون میز که با تغییر احساسات شما واکنش نشان می دهد دیده اید
  2. با خوردن این قارچ دیگر نگران گزش پشه نباشید!
  3. آیا می دانستید یاد گرفتن زبان موجب می شود راحت تر ازدواج کنید؟
  4. مرکز فروش بالنگ خشک کوهی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.