انواع عفونت ها و راهکار های مقابله با آن به وسیله عسل

اهمیت عسل برای اهداف دارویی به خوبی در برخی از قدیمی ترین ادبیات جهان ثبت شده است. عسل طبیعی یونجه به دلیل خواص ضد میکروبی آن به خوبی شناخته شده و مورد مطالعه قرار گرفته است.
خواص دارویی عسل از منبع گلی است که زنبورها استفاده می کنند. عفونت‌های پوست، بافت نرم و محل‌های جراحی معمولاً توسط استافیلوکوکوس اورئوس ایجاد می‌شوند.
S. epidermidis یکی دیگر از اعضای رایج جنس استافیلوکوک است که در میکروبیوتای پوست انسان یافت می شود. S. epidermidis یک پاتوژن گرم مثبت است و یکی از بیش از 40 گونه متعلق به جنس استافیلوکوک است.
وقوع معمول در میکروبیوتای میزبان منجر به یک رابطه متقابل با امکان ارائه عملکرد پروبیوتیک شده است.
باید گفت عسل کنار به‌ عنوان یک پاتوژن فرصت‌طلب، به دلیل بروز رایج آن بر روی میکروبیوتای پوست، منبع مکرر عفونت‌های بیمارستانی و شایع در تجهیزات پزشکی است.
عسل
در مطالعات اخیر، مشخص شده است که آن دارای عوامل تعیین کننده مولکولی خاصی است که S. اپیدرمیدیس را قادر می سازد تا از سیستم ایمنی فرار کند و باعث بیماری های جدی تری شود.
عسل مانوکا ممکن است در درمان چنین عفونت هایی مانند التیام زخم های دیابتی کمک کند. کاربردهای موضعی عسل کوهی دکتر بیز در درمان سوختگی ها، زخم ها و زخم های غیر التیام دهنده استفاده می شود.
همچنین نشان داده شده است که با گونه های عفونت های مقاوم به آنتی بیوتیک، مانند MRSA (استافیلوکوکوس اورئوس مقاوم به متی سیلین) مبارزه می کند.
عسل مانوکا به عنوان یک جایگزین توصیه شده و یک ماده طبیعی برای درمان زخم توسط اداره داروی فدرال ایالات متحده در سال 2007 تایید شد.
عسل مانوکا در میان انواع دیگر عسل آویشن طبیعی توانایی آزادسازی پراکسید هیدروژن را دارد که عامل مهمی برای کمک به کاهش و از بین بردن آن است.
 • منابع:
  1. Antibacterial activity of Manuka honey and its components: An overview
 • تبلیغات: 
  1. درب برقی که با سیم مفتول انسان را دور می کند!
  2. پارچه رومبلی که از خود آتش تولید می کند!
  3. راز شگفت انگیز در مورد جانوران!
  4. با خوردن روزانه 3 قاشق رب لاغر شوید!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.