تاثیرات زعفران در سلامت پوست

در مصارف سنتی آرایشی و بهداشتی گیاهی، زعفران را می توان با چند برگ ریحان برای درمان لک هایی مانند آکنه خیس کرد.
مخلوطی از رشته های زعفران خیس خورده و روغن نارگیل بکر یا روغن زیتون و کمی شیر خام روشی موثر برای لایه برداری و بهبود گردش خون پوست صورت است.
زعفران برای کاهش بیماری پوستی به نام اریتم که با التهاب، قرمزی یا بثورات مشخص می شودو بسیار زعفران نگین قائنات شناخته شده است.
زعفران سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که انتظار می رود از بیان نشانگرهای التهاب مانند فاکتور نکروز تومور (TNF) و اینترلوکین جلوگیری کند.
استفاده از فرمول حاوی 3٪ عصاره برای پوست انسان ممکن است در مدیریت ملانوما مفید باشد. اثرات مشابهی توسط مشیری و همکاران گزارش شده است.
دریافتند اثر بر روی اثرات ضد خارش و تقویت‌کننده پوست و اثرات زعفران بر مراقبت از پوست، هر دو تأیید کردند که زعفران پوشال مشهد مؤثرتر از داروهاست.
پس از خشک شدن، ادویه عطر مطبوعی را آزاد می‌کند که توسط آریستوفان به عنوان «بوی حسی» که یونانیان زعفران سرگل ممتاز را تحسین می‌کنند توصیف شده است.
در یونان باستان زعفران یک رنگ سلطنتی بود و به عنوان عطر در سالن ها، دادگاه ها، تئاترها و حمام ها از زعفران ایران استفاده می شد.
بعدها استفاده از آن در بین مردم عادی گسترش یافت علاوه بر این، در زمان سلسله اشکانیان، زعفران را در میان مواد تشکیل دهنده یک رایحه سلطنتی به کار می بردند که شامل روغنی با طراوت برای صورت پادشاهان و رهبران آیینی بود.
 • منابع:
  1. Traditional and Modern Uses of Saffron (Crocus Sativus)
 • تبلیغات: 
  1. تاریخچه اولیه ثروتمندی در زمان گذشته
  2. روشی که ارزش ریال را بیشتر از دلار می کند
  3. توپی که به کره ماه رفت !!
  4. کارآفرینان توانسته اند درصد بیکاری را پایین بیاورند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.