ریختن آلو بخارا ترش در غذا موجب تندی آن می شود

آلو منابع ویتامین K هستند. ویتامین K برای ساخت پروتئین هایی که در لخته شدن خون نقش دارند مورد نیاز است. همچنین در تشکیل استخوان ها شرکت می کند.

ویتامین K علاوه بر اینکه در غذا یافت می‌شود، توسط باکتری‌های موجود در روده ساخته می‌شود، از این رو کمبود این ویتامین بسیار نادر است.

آلو بخارا ترش و آب آلو منابع ویتامین C هستند. نقش ویتامین C در بدن فراتر از خواص آنتی اکسیدانی آن است. همچنین به سلامت استخوان ها، غضروف ها، دندان ها و لثه ها کمک می کند. علاوه بر این، از عفونت ها محافظت می کند، جذب آهن موجود در گیاهان را افزایش می دهد و بهبود را تسریع می کند.

آلو منبع خوبی از ویتامین B6 است. این ویتامین که پیریدوکسین نیز نامیده می شود، بخشی از کوآنزیم هایی است که در متابولیسم پروتئین ها و اسیدهای چرب و همچنین در تولید انتقال دهنده های عصبی شرکت می کنند.

آلو

همچنین به تولید گلبول های قرمز کمک می کند و به آنها اجازه می دهد تا اکسیژن بیشتری را حمل کنند. پیریدوکسین همچنین برای تبدیل گلیکوژن به گلوکز ضروری است و به عملکرد صحیح سیستم ایمنی کمک می کند. در نهایت این ویتامین در تشکیل برخی از اجزای سلول های عصبی نقش دارد.

آلو دارای تراکم غذایی بالایی در مواد معدنی و عناصر کمیاب است. همچنین به دلیل وجود فیبر و سوربیتول برای تنبلی روده ایده آل است. آلو میوه ای گرد کوچک به نام دروپ با گوشتی آبدار است که حاوی یک هسته است.

نوع آلو در سرتاسر جهان وجود دارد که بر اساس رنگ و منشاء آنها متفاوت است. در اروپا عمدتاً Reine-Claude، Mirabelle، Quetsche و Prune d’Ente برای تهیه آلو استفاده می شود.

آلوی رسیده باید با فشار کمی تسلیم شود و در انتها نرم باشد. میوه های سفت تر در پیشخوان به پایان می رسند. از خرید میوه های سفت خودداری کنید، زیرا ممکن است هرگز به طعم کامل خود نرسند. میوه سالم را انتخاب کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.