فیلم طرز تهیه کوکی شکلاتی بدون شکر قهوه ای

مواد لازم برای تهیه کوکی شکلاتی بدون شکر شامل کره ۱۰۰ گرم،شکر ۱۰۰ گرم،وانیل ۱ قاشق چایخوری، تخم مرغ ۱ عدد،آرد ۱ لیوان،بکینگ پودر ۱ قاشق چایجوری، نمک ۱ پنس،شکلات چیپسی ۱۰۰ گرم، می باشد.طرز تهیه کوکی شکلاتی ترد بدون شکر بسیار آسان بوده و تفاوت زیادی با سایر کوکی ها ندارد.برای شروع ابتدا کره وشکر را به همراه کره به دمای محیط رسانده و با هم زن برقی بزنید تا کشدار شود.سپس تخم مرغ و وانیل را آماده کرده و بدون نیاز به مکث کردن تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد اضافه کرده و هر کدام را ۳ دقیقه هم بزنید و سپس وانیل را اضافه کنید در این مرحله مواد خشک را با هم الک کرده و به مواد تخم مرغی اضافه نمائید.

این کار را آهسته انجام دهید تا آرد به بیرون نپاشد. و بعد از کمی هم زدن هم زن را خاموش کرده و مفتول آن را تمیز کنید و اگر مایع کوکی هنوز نیاز به ترکیب شدن دارد آن را با لیسک انجام دهید سپس شکلات چیپسی را به مواد مایع کوکی نیز اضافه کرده و باهم مخلوط کنید در آخر مایع آماده شده کوکی شکلاتی را در سینی فری که کاغذ روغنی انداخته اید با فاصله کوکی ها را با کمک قاشق بریزید و در فری که از قبل گرم شده با حرارت متوسط به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه زمان دهید تا کوکی شکلاتی پخته شود. هنگامی که کوکی ها پخته شد کوکی های شکلاتی را از فر در بیاورید و زمان دهید تا خنک شوند و سپس از کاغذ روغنی جدا کنید. کوکی شکلاتی را می توانید با نوشیدنی مورد نظر نوش جان فرمائید. در تهیه کوکی شکلاتی ترد باید به خوبی نکات را رعایت کنید اینگونه کوکی ماندگاری خوبی پیدا می کند به شرط آن که آن ها را در ظرف در بسته محکم در یخچال نگه داری نمائید. می توانید به جای وانیل از گلاب نیز استفاده نمائید. قبل از اضافه کردن شکلات چیپسی می توانید کوکی را برای گیفت آماده سازی کنید. در صورت تمایل در مرحله اضافه کردن شکلات به کوکی می توانید مغز گردو و یا کشمش را به کوکی ها اضافه نمائید.

فیلم طرز تهیه کوکی شکلاتی بدون شکر قهوه ای

فیلم طرز تهیه کوکی شکلاتی

فیلم طرز تهیه کوکی شکلاتی کوکی شکلاتی شباهت زیادی به کیک شکلاتی دارد و از شیرینی‌های پرطرفدار و خوشمزه می باشد. کوکی‌ها، کیک های ترد و خوشمزه‌ای هستند که در انواع مختلفی مثل کوکی شکلاتی و… درست می‌شوند.از لحاظ شکلی ممکن است فکر کنید کوکی شکلاتی بسیار سفت و خشک است؛ در حالی که اگر این نوع شیرینی‌ به شیوه درست طبخ شود بسیار ترد و در عین حال نرم است.برای تهیه کوکی شکلاتی ابتدا مواد لازم همچون آرد سفید قنادی۱۲۰ گرم معادل یک پیمانه،پودر کاکائو ۲۵ گرم معادل ۳ قاشق سوپ‌خوری،کره ۱۱۵ گرم معادل نصف پیمانه، شکر قهوه‌ای ۱۵۰ گرم معادل سه‌چهارم پیمانه، زرده تخم مرغ ۲ عدد،نمک یک‌چهارم قاشق چای‌خوری، بکینگ پودر سه‌چهارم قاشق چای‌خوری، جوش شیرین نصف قاشق چای‌خوری، شکلات چیپسی تلخ ۹۰ گرم یا نصف پیمانه، شکلات چیپسی‌نسوز و ضد حرارت برای روی کوکی به مقدار لازم را آماده کنید. نحوه درست کردن کوکی شکلاتی بسیار راحت است در ابتدا کره را در دمای محیط بگذارید سپس کره هم دمای محیط و شکر قهوه‌ای را با لیسک کاملا مخلوط می‌کنیم تا به خورد هم بروند و کاملا مخلوط شود.حالا زرده‌های تخم مرغ را اضافه می‌کنیم و با لیسک مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود.

در ادامه آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین و پودر کاکائو را داخل ظرفی مخلوط کرده و دو بار الک کنید.مخلوط بالا را به مواد داخل ظرف اضافه کرده و بعد نمک را هم اضافه کنید سپس با لیسک مواد را مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود. در آخر شکلات چیپسی را اضافه و کاملا مخلوط کنید. در آخر داخل سینی فر کاغذ روغنی پهن کرده، از مواد گلوله‌های ۳۰ گرمی بردارید، داخل دست گرد کرده و در سینی با فاصله قرار دهید. چون بعد از پخت پهن و باز می‌شود، اگر فاصله کم باشد، بهم می‌چسبند. در صورتی که به ترازو دسترسی ندارید، با دست به اندازه گردو از مواد بردارید و سعی کنید همه‌شان تقریبا هم اندازه باشد. همچنین می‌توانید از پیمانه معادل ۳۰ گرم استفاده کنید.طبق سلیقه خودتان روی کوکی‌ها شکلات چیپسی نسوز قرار دهید و کمی با دست فشار دهید. شیرینی را به مدت ۳۰ الی ۶۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید.سپس بعد از طی این زمان، شیرینی‌ها را داخل فر ۱۸۰ درجه که از قبل گرم شده به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید.

فیلم طرز تهیه کوکی شکلاتی بدون شکر

فیلم طرز تهیه کوکی شکلاتی بدون شکر کوکی شکلات بدون شکر یکی از انواع کوکی ها می باشد که بسیار خوشمزه و ساده است و شما می توانید به راحتی این کوکی بدون شکر و خوشمزه را در خانه با طعم شکلات تهیه کنید. کوکی ها یکی از شیرینی های بسیار خوشمزه و راحت هستند که نیازی به قالب و مواد خاصی نداشته و شما می توانید در فر یا در تابه های دو طرفه نیز این کوکی ها را تهیه کنید. همه مواد لازم به پیمانه گفته شده است که می توانید به راحتی مواد را اندازه گیری کنید. برای تهیه این این کوکی باید شکلات چیپسی نسوز استفاده کنید تا در حین پختن ذوب نشود و کوکی را خراب نکند.مواد لازم برای تهیه کوکی شکلاتی بدون شکر شامل آرد ۲ پیمانه، بیکینگ پودر ۱ ق چای خوری،نمک ۱ پنس،کره یا مارگارین ۶۰ گرم،پودر قند ۱ پیمانه،تخم مرغ ۲ عدد،وانیل ۱/۲ ق چای خوری،پودر دارچین به دلخواه ۱ ق چای خوری،شیر ۴ ق غذا خوری،شکلات چیپسی ۱/۲ پیمانه، روغن مایع ۱ ق غذا خوری را آماده کنید. برای شروع پخت کوکی ابتدا همه مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دما شوند. سپس مواد را به کمک پیمانه اندازه گیری کنید. اگر برای تهیه این کوکی از شکر می خواهید استفاده کنید بهتر است برای اینکه بافت کوکی لطیف بماند شکر را آسیاب کنید تا دانه ریز شود.

بیکینگ پودر و آرد و نمک را باهم مخلوط و سه بار الک کنید سپس پودر قند را داخل کاسه ریخته و کره نرم شده در دمای محیط را اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا به خورد کره برود. سپس با همزن برقی برای ۵ دقیقه بزنید تا کره کرمی رنگ و حجیم شود. سپس تخم مرغ ها را دانه دانه اضافه کنید و با افزودن تخم مرغ آخر وانیل و دارچین را به دلخواه به مواد اضافه کنید و ۱ دقیقه دیگر مواد را هم بزنید.در ادامه شیر و روغن مایع را اضافه کنید و هم بزنید و در انتها نوبت اضافه کردن مخلوط آرد می باشد. آرد را به تدریج به مواد اضافه کنید و در انتها شکلات چیپسی را افزوده و برای ۱ ساعت به خمیر کوکی در یخچال استراحت دهید. روی ظرف را پوشانده و یا داخل نایلون قرار دهید.در آخر داخل سینی فر یا تابه از قبل گرم شده کاغذ روغنی قرار دهید و با کمک قاشق گود از مواد بردارید به صورت گرد داخل سینی یا تابه قرار با فاصله از هم قرار دهید. برای پخت در فر گازی ۲۰ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخت و پهن شود و برای پخت با تابه درب تابه را بسته و برای ۳۰ دقیقه زمان دهید روی شعله پخش کنید کوکی پخته شود و بعد از سرد شدن کامل از روی سینی جدا کنید. نوش جان.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.