هواپیمای اسباب بازی جنگی جان مردم را از سرمای مرگبار در کردستان نجات داد

اسباب بازی های سنگی. سنگ ماده ای است که هم به عنوان ابزار بازی و هم به عنوان اسباب بازی قابل استفاده است.

معروف است که بازی هایی انجام می شود که در آن سنگی که به عنوان هدف برپا می شود با کوبیدن آن با سنگ در دست بازیکنان از بین می رود و همچنین عروسک هایی که از چسباندن سنگ های صاف و تخت رودخانه به هم ساخته می شوند یا توپ های سنگی به نام « گل رز» از تراشیدن سنگ به شکل کروی ساخته می شود.

اسباب بازی های پارچه ای و نمدی. معمولاً برای عروسک های دخترانه از تکه های پارچه استفاده می شود. عروسک هایی که با توجه به خلاقیت فرد و مواد در دست شکل می گیرند، یکی از اسباب بازی های رایج دختران در زمان هایی بوده است که اسباب بازی های آماده وجود نداشت.

علاوه بر این، گفته می‌شود که هواپیمای اسباب بازی جنگی و توپ‌هایی برای پسران از پارچه یا موهای حیوانات در مناطق مختلف زمانی که مواد پلاستیکی در دسترس نبود، ساخته می‌شدند.

اسباب بازی

اسباب بازی های ساخته شده از گیاهان. اگرچه برای بازی های طولانی مدت مناسب نیستند، اما اسباب بازی هایی هستند که کودکان را برای چند ساعت سرگرم می کنند.

اسباب بازی های ساخته شده با انواع سبزیجات، میوه ها، گل ها و شاخه های تازه تحت این عنوان ارزیابی می شوند. گاری های ساخته شده از چغندر، آسیاب های سیب، اسباب بازی های ساخته شده از نیشکر و آب جوشان، و سوت های ساخته شده از شاخه های بید را می توان به عنوان مثال ذکر کرد.

اسباب بازی های ساخته شده از مواد حیوانی: مواد مختلفی که از حیوانات به دست می آیند مانند شاخ، استخوان و چرم را می توان هم به عنوان ابزار بازی و هم به عنوان اسباب بازی استفاده کرد.

عاشقانی که برگرفته از پاهای حیواناتی مانند گوسفند، بز، گاو و آهو هستند که در ابتدای این اسباب‌بازی‌ها می‌توان آن‌ها را به حساب آورد، یکی از ابزار بازی‌هایی است که در گذشته مورد علاقه و بازی قرار می‌گرفت.

امروز خیلی شناخته شده نیست جدای از اینها، مشخص است که برخی از صدف های دریایی نیز به عنوان ابزار بازی استفاده می شوند. باز هم توپ‌های ساخته شده از چرم در گذشته تحت این عنوان ارزیابی می‌شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.